Üye Giriş
Şifremi Unuttum
Yeni Kayıt
Çarşı,Pazar,Yağmur,Toptancı Halde Karpuz

Çok da fazla bildiğim bir yer değil, sebze-meyve pazarı gibi bir yer de bulunuyorum. Etrafıma baktığımda yerler yağmurdan ıslanmış biraz çamur içinde fakat tezgahların üzerinde bulunan sebze ve meyvelere baktığımda hiçbir çamur veya pislik görünmüyor hatta inadına tertemiz Marullar,Elmalar çeşitli meyve ve sebzeler tezgahlar üzerinde satıcılar sattıkları ürünleri ellerine alarak ve bağırarak mallarını satmaya çalışıyorlar. Benim dikkatimi çeken marullar Lahana gibi fakat o kadar temiz ve büyük ki,anlatmak mümkün değil! sonra oradan ayrılarak (beni bekliyorlar mı bilmiyorum) bir yere gidiyorum giderken yolların genelde yağmurdan (Toprak yol olduğu için) çamur olduğunu ve yağmurun da yağmaya devam ettiğini fark ederek abimin bulunduğu kulübe gibi bir yere varıyorum (Onların yanına giderken yolda kalınacak bir ev görüyorum ancak bir kısmı yanmış halde bunlar neden buraya girmemişler kapalı alan hiç olmazsa filan diyorum.) fakat onların yanına varırken onlar bir ağaç kenarında herhalde ateş yakmaya çalışıyorlar üşümemek için veya başka bir sebepten. Ben yanlarına varınca yağmurun altında ateş mi yanar diyerek boşuna uğraştıklarını söylüyorum herhalde ateş yakmaktan vazgeçiyorlar fakat o zaman esas ben fark ediyorum ki onlar yağmurdan ıslanırken ben pek ıslanmıyorum ve onların yanına giderken ağacın altından dar bir yoldan onların yanına varıyorum. Sonra onlarla birlikte mi yoksa onlar orada kaldı ben yalnız mıyım bilmiyorum. Biriket duvarlarla çevrilmiş birbirlerine bitişik iş yerlerinin olduğu bir yere geliyorum. O an yanımda eski kayın pederim varlığı ile yokluğu arasında beliriyor. Kendisi ile görüşmediğim için herhalde biraz arkadan benimle beraber yürüyor. Yürürken sıra sıra birkaç boş dükkanı geçtikten sonra orasının toptancı hal olduğu yeni yapıldığı onun için baştaki iş yerlerinin boş olduğu anlaşılıyor herhalde. Sonra sıra sıra iş yerlerinde karpuz yığınları olduğunu hal esnafının bunları satmaya çalıştığını anlıyorum ve kendi kendime diyorum ki herhalde bahar geldi,yazın da geleceğinin habercisi bunlar herhalde deyip karpuz yığınlarının yanından bir meydana doğru giderken biraz karpuz yığınları azaldı bu arada değişik meyve ve sebzeler olan iş yerlerini de geçerken yanımda olan birisi oradan küçük bir salkım beyaz üzüm alarak yiyerek benimle beraber yürümeye devam ediyor (Bu arada bu üzümü alan yiyen kim bilmiyorum hatta benimle neden yürüyor onuda hiç bilmiyorum.) üzüm salkımın bir kısmının küçük taneleri olduğunu az bir kısmının olgunlaşmadığını görerek biraz hayretle bu kim diyerek yürümeye devam ederken bu sefer yine girişte olduğu gibi çıkışta da birkaç işlerinin boş olduğunu fark ederek tam meydana çıkacakken uyanıyorum.


İş dünyasındaki dengesizliğe...

Rüyanız bol ve güzel geçime hoş bir hayata Allah tarafından gelecek yardım ve desteğe, umumi berekere işaret etmektedir.

Rüyanız Allah'a ve İslam'a inat zıt bir harekete ve İslam dışı haberlere de işaret etmektedir.

Rüyanız Deccal benceri bir topluluğa da işaret etmektedir.
Onların ortaya çıkmasına ve başarısızlıklarına işaret etmektedir.

Rüyanız ülkemizde ortaya çıkacak güzel fikir akımlarına ve insanlara fayda verecek hizmetlere işaret etmektedir.

Alim ve fazıl insanların kıymet ve değerinin ortaya çıkmasına doğru ve yanılmaz nasihatçılara ilim ve hikmet sahibi topluluklara işaret etmektedir.

Rüyanız iş dünyasında ortaya çıkacak ticari hareketliliğe de işaret etmektedir.

Rüyanız iş dünyasındaki dengesizliğe de işaret ediyor...

Tabir Tarih: 20.04.2016 - 05:20:01© Deniz Web 1997 - 2006